A néptáncegyüttes 2004. szeptemberében alakult 15 fővel a Kisteleki Művészeti Iskola tagozataként, azóta a létszám 70 főre bővült. Tagjai balástyai és kisteleki általános iskolás gyerekek.
Az együttes neve Bábabokra, a nyírségben és a hajdúságban használatos szó, szivárványt jelen.
Célunk népünk kultúrájának, hagyományainak, szokásainak megismerése. Szűkebb környezetünk a Dél-alföld és a Tisza – vidék táncainak, játékainak elsajátítása.
Szép eredménnyel szerepeltünk versenyeken is, de a legfontosabb feladatunknak azt tartjuk, hogy bekapcsolódjunk a környékbeli települések kulturális életébe, részt vegyünk különböző városi és iskolai rendezvényeken, együttműködjünk más helyi csoportokkal.
Művészeti vezető: Szathmáry Éva
Az együttes 1987-ben alakult az akkori zeneiskola növendékeiből. A 20-25 főből álló zenekar az idők folyamán 40-50 főre bővült. A szokásos helyi protokoll rendezvényeken kívül számos zenekari találkozón, fesztiválon vettek részt, és több versenyen, minősítésen is szerepeltek. Utoljára szakmai zenekari minősítésen 2015. november 14-én a 25. alkalommal megrendezett Id. Vándor Rudolf Emlékhangversenyen mérettették meg magukat a WASBE fúvószenei szövetség által, ahol „B” kategóriában 97 ponttal kiemelt arany minősítést értek el. 2019-ben két nemzetközi versenyen is szerepeltek. Júniusban Zrenjaninban (Nagybecskereken) a Begej Fest Nemzetközi Fúvószenekari Versenyen a legtöbb pontszámmal a verseny nagydíját, szeptemberben a Mórahalmi I. Nemzetközi Fúvószenekari Versenyen az elérhető 100 pontból 99 ponttal kiemelt első helyezést érdemeltek ki.
Nevükkel a múlt század közepétől a 70- es évek végéig működő fúvózenekar vezetőjének, az akkori zenei élet kimagasló egyéniségének tisztelegnek, aki családja a mai napig a művészeti iskola és az önkormányzat után az egyik fő támogatójuk. Minden év novemberében emlékhangversenyt rendeznek névadójuk tiszteletére.
Többször jártak külföldön az elmúlt évek folyamán. Többek között eljutottak már Olaszországba, Franciaországba, Dániába, Horvátországba, Lengyelországba, Bosznia-Hercegovinába, Vajdaságba és Erdélybe is. Legutóbb Zrenjaninban és Prágában szerepeltek nagy sikerrel. Ebben a felállásban 9 éve játszanak. A megfiatalodott együttessel 2012 januárjától alakították ki repertoárjukat.
Terveik között szerepel minél több magyar és külföldi zenekarral való megismerkedés, esetleges baráti kapcsolatok kiépítése.
A zenekar munkáját több zenetanár is segíti, közülük Horváth Ágnes, Gömöri Balázs vezényli is az együttest.
A zenekar vezetője: Czirok Zoltán
1997-ben alakult szabadiskola jelleggel. Tagja lehet mindenki, aki kedvet érez a képzőművészet, azon belül is a festés és grafika iránt.
2000 óta szervezünk alkotótábor Szentegyházán (Erdély), ahol állandó kiállításunk van a Múzeum Szállóban.
Itthoni rendszeres kiállításaink az októberi Erdély c. tárlat és a decemberi Őszi Tárlat.
A képzőművész kör foglalkozásai csütörtökönként 1800-2030-ig vannak a művészeti iskolában
Művészeti vezető: Szombathelyi Árpád
Kisteleken több mint 40 éves hagyománya van a vonós hangszerek tanításának. A hegedűn és csellón tanuló növedékek több éves munkájának eredménye a vonószenekari játék. Iskolánk fennállása óta működik vonószenekar. Az általános iskola 3. és 4. osztályos tanulókból áll a kicsik zenekara, felső tagozatos és középiskolás növendékekből a másik együttes. Csongrád megyében hat teleülésen működik vonószenekar, büszkék vagyunk, hogy mi közéjük tartozunk. Kitartó munkánk eredménye, hogy az évente változó helyszínen megrendezett Megyei Vonószenekari Találkozón mi is ott lehetünk. Önálló hangversenyünk a Tavaszi Koncert, amit minden év márciusában rendezünk meg. Rendszeresen közreműködünk iskolai és városi rendezvényeken.
Művészeti vezető: Pópityné Várhidi Zsuzsanna